Španielsko

Naša cesta z Francúzskeho Bénodet viedla do Španielskej A Coruña. Prechod Biskajským zálivom zanechal stopy. Prečítať si o ňom môžete TU.

Prvá cesta viedla do sprchy a druhá do práčovne, kde som strávila skoro celý deň. Sušička nefungovala a tak sme sa museli zariadiť inak. Miesta na sušenie bolo len tak tak.

Večer sme neboli schopní myslieť na varenie a tak sme si nechali poradiť dobrú reštauráciu v parku pre deti. Nabehli sme tam už pred siedmou, úplne sme zabudli, že pred deviatou sa v Španielsku nenavečeriame. Tak sme si aspoň rezervovali miesto a popozerali centrum. Keď sme tam nakoniec prišli, uvedomili sme si, že trocha vynikáme. Dvaja unavení vandráci a ufúľané deti medzi večernými šatami a oblekmi. Pre istotu nám Alex zaspal aj na stole. Nevadí. Jedlo aj víno boli vynikajúce a my sme si večeru po náročnej ceste užili ešte viac, než by sme si ju užili za normálnych okolností, upravení a zapadnutí :).

Mestečko A Coruña srší veľmi príjemnou a dynamickou atmosférou a všade naokolo sme stretávali veľmi príjemných ľudí.

Asi najväčšou

zaujímavosťou je

Herkulova veža

(Torre de Hércules).

Je to maják z doby antického Ríma.

Je 55 metrov vysoký a je najstarším

rímským -ešte stále funkčným- majákom.

Po niekoľkých dňoch v A Coruña sme sa presunuli do mesta Vigo. Milovníci Julesa Verneho a jeho kapitána Nema si isto pripomenú hľadanie pokladu, ktorý hodila posádka španielskej Striebornej flotily cez palubu pri bitke v zátoke Vigo v roku 1702. Úplne najväčším pokladom sú tu ale ostrovy Cies (Islas Cíes), nachádzajúce sa v tesnej blízkosti mesta Vigo. Táto prírodná rezervácia je ozajstný skvost. The Guardian vyhlásil pláž Rodas na ostrove Monteagudo dokonca za najkrajšiu pláž na svete. Ak hľadáte dovolenku ďaleko od veľkých hotelov stojacich hlava na hlave, máte radi stan a spacák či číre nebo nad hlavou, toto je určite jedna z možností čo stojí za zváženie.

    

Môžete si pozrieť aj video z tejto oblasti kliknutím TU .

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.